Zioła oraz rośliny służyły ludziom od początku dziejów, niestety coraz częściej się o tym zapomina, a ich miejsce zajmują suplementy diety oraz witaminy w formie tabletek. Niewiele osób wie, że właściwie dobrane rośliny nie tylko wspierają zdrowie i funkcjonowanie organizmu, ale także odpowiadają za redukcję wagi.

 

Niedoceniane, a tak ważne

Zioła można spotkać dosłownie wszędzie, gdyż rosną one na polach, w lasach, na łąkach oraz w przydomowych ogródkach. Składają się one przede wszystkim z flawonoidów, będących naturalnymi antyoksydantami. W ich składzie występują także alkaloidy, fenole, garbniki, witaminy, sole mineralne i inne. W związku z tym rośliny odpowiadają za zwiększenie tempa ludzkiego metabolizmu oraz szybsze spalanie kalorii. Kiedy zostaną one dobrze skomponowane odpowiadają za pomniejszenie występującej w organizmie tkanki tłuszczowej, wykazują również działanie detoksykacyjne. Zioła w różnej postaci powinny być przyjmowane przez osoby zmagające się z potężnymi dawkami stresu, leczącymi depresję, a także zmagającymi się z wieloma chorobami oraz schorzeniami.

 

Mięta, skrzyp polny oraz mniszek lekarski

Mięta słynie przede wszystkim ze swych właściwości odchudzających. Chociaż ludzie znają ją głównie jako środek wspierający problemy z żołądkiem. Kiedy sięgnąć po miętę pieprzową, człowiek zauważy obniżenie apetytu i zwiększenie metabolizmu, co przekłada się na redukcję tkanki tłuszczowej. Wpływa ona także na trawienie, gdyż jest bogata w witaminę A oraz witaminę B3.

Skrzyp polny wykazuje właściwości oczyszczające. Wielokrotnie człowiek nie może zrzucić zbędnych kilogramów na skutek toksyn nagromadzonych w organizmie, a wzbogacenie diety o skrzyp polny bardzo szybko oczyści z nich organizm. Nie wpływa on jednak bezpośrednio na redukcję wagi, ale mimo wszystko warto po niego sięgnąć ze względu na pozbycie się niekorzystnych i szkodliwych związków. Stanowi on przede wszystkim bogactwo witaminy C orze krzemu, co wpływa pozytywnie również na wygląd włosów oraz paznokci.

Mniszek lekarski służy na trawienie. Dodatkowo, dobrze sprawdza się w walce z występującym na ciele cellulitem. Rekomendowane przez wypijanie jednej szklanki naparu z mniszka zanim rozpocznie się konsumpcję każdego posiłku, gdyż w tej sytuacji pobudzi on metabolizm.

Jak widać zioła odgrywają niezwykle istotną rolę w życiu człowieka, warto wiedzieć jedynie, kiedy oraz pod jaką postacią je stosować.