W trakcie kompletowania niezbędnych kosmetyków nie można zapomnieć o toniku, który co prawda cieszy się zdecydowanie mniejszą popularnością niż kremy do twarzy bądź żele, jednakże odgrywa bardzo ważną rolę. Sprawdź w jaki sposób należy wybrać tonik, aby sprostał on wszystkim potrzebom cery.

Tonik – podstawowa rola

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że tonik nie zostaje używany jedynie przez osoby zmagające się z problemami skórnymi. Warto sięgać po niego nawet, kiedy jest się właścicielką idealnej, promienistej cery, która nie pozostawia wiele do zarzutu. Kupowanie najdroższych kremów oraz balsamów do twarzy nie sprawdzi się tak dobrze jak właściwe oczyszczenie oraz pielęgnowanie skóry. Tonik jest niezbędnym elementem, którego nie można pominąć. Produkt ten odpowiada za znaczną redukcję porów, co przekłada się na bardziej atrakcyjny wygląd twarzy. Dodatkowo, oczyszcza cerę i wyrównuje jej koloryt. Żel do mycia twarzy wielokrotnie pozostawia na skórze resztki podkładów, pudrów czy cieni do powiek. Zastosowanie toniku sprawi, że zostaną one usunięte, a cera przed nałożeniem kremu będzie idealnie oczyszczona. To jednak cały czas nie wszystko. Tonik odpowiada także za nawilżenie. Co wcale nie oznacza, że należy rezygnować z ulubionego kremu nawilżającego na noc.

Produkt ten spełnia jednak wszystkie wymienione powyżej zadanie oraz zbawiennie wpływa na cerę w przypadku, kiedy jest dobrze dobrany do typu skóry oraz jej najważniejszych potrzeb.

Rodzaj cery a tonik

W przypadku tłustej cery należy skupić się przede wszystkim na jej kontrolowaniu, co sprawia, że idealnym rozwiązaniem będzie tonik o działaniu oczyszczającym. Jego rola polega na pozbyciu się zanieczyszczeń oraz martwych komórek nagromadzonych na skórze.

Kiedy mowa o cerze trądzikowej najlepiej sprawdzi się tonik zawierający kwas glikolowy bądź salicylowy. Jest to związane z pozbywaniem się zanieczyszczeń oraz bakterii, dzięki czemu można zauważyć zdecydowaną poprawę w wyglądzie cery.

Skóra sucha musi otrzymywać przede wszystkim większe ilości nawilżenia i właśnie taki produkt należy do niej nabyć. Po kilku dniach, maksymalnie tygodniach stosowania właściwego kosmetyku będzie można zauważyć miękką oraz dobrze nawodnioną twarz.

Cera wrażliwa potrzebuje większej ilości składników, chodzi na przykład o aloes. Ich zadaniem jest złagodzenie podrażnień, a także redukcję stanu zapalnego. Warto mieć na uwadze, żeby tonik nie zawierał alkoholu.