Włosy tracimy każdego dnia i jest to całkiem naturalne zjawisko. Na miejsce starych i słabych wyrastają nowe, dzięki czemu nie wpływa to negatywnie na wygląd. Jednakże w niektórych przypadkach wypadających włosów jest po prostu za dużo. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Jak skutecznie wzmacniać włosy?

Wypadanie włosów pojawia się przede wszystkim jako efekt poważnych chorób, operacji bądź trudnych do opisania wydarzeń, które całkowicie zmieniają życie człowieka. Warto wymienić też ciążę, menopauzę i zmiany hormonalne. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę wiele, ale jednocześnie ogromną rolę odgrywa właściwa dieta. W przypadku gwałtownego spadku wagi i niedostarczaniu organizmowi niezbędnych składników pojawiają się problemy z utrzymaniem bujnej fryzury. Brak białka, żelaza oraz cennych składników odżywczych to kolejne przykłady, które pokazują, że z problemem nie ma żartów.

Kiedy znamy już przyczynę problemów z wypadaniem włosów warto uczynić wszystko, aby poprawić ten stan. Przede wszystkim należy się wyspać oraz odpocząć. Niezwykle istotne jest pozbycie się nagromadzonego w organizmie stresu, dzięki czemu wszystko powoli zacznie wracać do normy. Sytuację można poprawić w bardzo krótkim czasie, dzięki sięganiu po suplementy diety dostępne w aptekach. Sprawiają one, że wzmacniają się nie tylko włosy, ale również paznokcie i skóra. W środkach na poprawę kondycji włosów nie może zabraknąć L-cysteiny oraz L-metioniny, które odgrywają główną rolę w budowie struktur keratynowych włosa. Warto też odszukać miedzi, która bierze udział w produkcji barwnika skóry i głowy oraz cynku odgrywającym ważną rolę w biosyntezie białka. Nie sposób nie wspomnieć o selenie, który doskonale ochrania przed stresem oksydacyjnym i biotynie, dzięki której keratyna kształtuje się we właściwy sposób.

Nadmierne wypadanie włosów można zredukować również, dzięki regularnym masażom skóry głowy. Wystarczy opuszkami palców delikatnie uciskać głowę i przy ich pomocy pobudzać przepływ krwi. Należy pożegnać się z ciężkimi kremami do stylizacji oraz serum. Stanowią one zbyt duże obciążenie dla słabych oraz łamliwych włosów. Włosy należy związywać w różny sposób, gdyż wtedy odpoczywają oraz prezentują się naprawdę korzystnie.

Efekty wprowadzonych zmian powinny być widoczne po upłynięciu około 6 tygodni, czyli bierze się pod uwagę naturalny cykl wzrostu włosa, który właśnie tyle trwa.