Jemioła to nie tylko piękna dekoracja w okresie świątecznym, ale przede wszystkim cenna roślina, która wspiera wiele schorzeń i dolegliwości z którymi zmagamy się w dzisiejszych czasach. Jej lecznicze działanie zostało potwierdzone przez ekspertów. Kiedy warto ją stosować?

Jak działa jemioła?

Jemioła posiada silne właściwości lecznicze i mowa o wszystkich elementach rośliny. Kiedy wziąć pod uwagę ziołolecznictwo, korzysta się przede wszystkim z liści oraz młodych pędów, które służą do pielęgnacji twarzy. Jednakże zacznijmy od początku.

Jemioła ma spory wpływ na płodność, pod tym względem warto stosować przede wszystkim owoce. W dawnych czasach w Japonii podawano je młodym kobietom, dzięki czemu miały większą szansę zajścia w ciążę. W Polsce nie stosuje się takich praktyk, ale w innych częściach świata są one całkiem popularne.

Miażdżyca to choroba, która rozwija się niepostrzeżenie i atakuje coraz to młodsze osoby. Jest to ściśle związane ze spożywaniem niewłaściwych produktów oraz siedzącym stylem życia. Kiedy korzysta się z wyciągów z jemioły, skutki uboczne miażdżycy stają się mniej dotkliwe w skutkach (chodzi przede wszystkim o bóle głowy).

Jemioła to doskonałe rozwiązanie w przypadku zmagania się z nadciśnieniem tętniczym we krwi. W wielu przypadkach występuje razem z miażdżycą i w obu sytuacjach roślina wspiera organizm w omawianych problemach. Przede wszystkim pomaga zmagać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, które pojawiają się już na samym początku problemów z nadciśnieniem. Szumy uszne, gorąco na twarzy oraz rozpieranie w głowie to tylko niektóre z nich.

Omawiana roślina dobrze wpływa na serce oraz różne schorzenia z nim związane. Wpływa na krążenie krwi, chroni przed udarem mózgu oraz wspiera osoby zmagające się z żylakami.

Doskonale oddziałuje na koncentrację i pamięć, a także wspiera osoby zmagające się z demencją starczą. Jemioła dba o nasz mózg oraz jego właściwe funkcjonowanie. Dobrze sięgać po nią w młodym wieku, kiedy pojawiają się problemy z nauką, koncentracją oraz skupieniem uwagi. Z kolei seniorzy po regularnym stosowaniu zauważą poprawienie w przypadku drętwienia kończyn oraz poprawę słuchu.

Jemioła jest rozwiązaniem dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, gdyż przyspiesza metabolizm oraz reguluje funkcjonowanie trzustki. W związku z tym hormony wydzielane są na właściwym poziomie i cały organizm pracuje bez większych problemów.