Ból głowy bardzo negatywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Dobrze wiedzieć, że nie trzeba sięgać po leki dostępne w aptekach, gdyż przy pomocy sprawdzonych sposobów można szybko poradzić sobie z omawianym problemem. Co działa najszybciej?

Jak poradzić sobie z bólem głowy?

Aby dobrze poradzić sobie z bólem głowy warto w pierwszej kolejności rozważyć skąd on pochodzi. Dyskomfort może pojawiać się zawsze w określonych godzinach, dniach czy w trakcie wykonywania konkretnych zajęć. Taki stan rzeczy bardzo często jest uwarunkowany zmianami pogodowymi oraz wahaniami ciśnienie atmosferycznego. Stres oraz przemęczenie także oddziałują niekorzystnie na organizm oraz objawiają się właśnie w taki sposób. Głód oraz odwodnienie organizm to kolejne czynniki, które powodują ból głowy.

Tabletki na ból to najczęstsze rozwiązanie, które nie ma w sobie nic złego pod warunkiem, że sięga się po nie sporadycznie. Warto mieć na uwadze, że duże ilości tabletek wywołują schorzenia żołądkowe, a do tego człowiek zaczyna uodparniać się na spożywane leki. Dzięki temu w przyszłości będzie ich potrzebował więcej i więcej. Z biegiem czasu konieczne jest sięganie po mocniejsze leki, a później zwiększenia ich ilości, lecz to nie ku temu droga. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się domowe metody, które zostaną omówione poniżej.

Pierwsze rozwiązanie polega na wyjściu na spacer, zrobieniu sobie przerwy od pracy oraz odpoczęciu od komputera, który negatywnie wpływa na odczuwany w głowie dyskomfort. Warto także spożywać chłodną wodę. Picie jej małymi łyczkami sprawia, że wiele osób pożegnało się z bólem głowy bez konieczności sięgania po tabletkę. Należy jednak mieć na uwadze, że ilość wody musi być naprawdę duża (litr na godzinę). Chłodne okłady, które można przyłożyć na skronie to następne sprawdzone rozwiązanie, które przynosi zaskakujące efekty. Wiele osób korzysta również z wody, która przynosi ulgę przede wszystkim w sytuacji, kiedy zamoczy się w niej stopy (zimna oraz ciepła woda na przemian). Olejek miętowy bądź nalewka z bursztynu doskonale sprawdzą się w trakcie nacierania skroni, gdyż przypisuje się im kojące właściwości.

Można wymienić jednak przypadki, kiedy konieczne jest udanie się lekarza, gdyż domowe metody nie stanowią wystarczającego rozwiązania. Mowa o zapaleniu zatok, regularnych migrenach, które pojawiają się często, ale ich przyczyna jest całkowicie nieznana. Najgorsza jest sytuacja, kiedy wraz z bólem pojawia się światłowstręt oraz nudności, wtedy jedynie specjalista jest w stanie pomóc.