Wszystkie owoce są zdrowe i warto wybierać je zamiast słodyczy czy innych kalorycznych przekąsek. Należy wzbogacać nimi przynajmniej dwa, a najlepiej trzy pierwsze posiłki w ciągu dnia. Udało nam się wybrać dwa rodzaje owoców zawierające najwięcej witamin, minerałów oraz cennych właściwości. O czym mowa?

Rola owoców w diecie człowieka

Owoce powinny być jedzone nie tylko dla przyjemności, ale przede wszystkim ze względu na ich właściwości zdrowotne, które umożliwiają człowiekowi zmaganie się z różnymi chorobami, dolegliwościami, a do tego zachowanie lepszego zdrowia i wyglądu. Kiedy dieta jest bogata w odpowiednie składniki zarówno ciało, jak i umysł są w stanie pracować na odpowiednich obrotach, a więc człowiek staje się bardziej produktywny oraz twórczy, ale nie przedłużając…

Pierwszy najzdrowszy owoc świata to jagody goji. Mowa o niewielkim krzewie, którego wysokość nie przekracza 3m. Kwitnięcie tej rośliny przypada na sierpień oraz wrzesień, a jakże zdrowymi oraz pysznymi owocami można rozkoszować się z reguły w październiku. Jagody te zawierają ogromne ilości witaminy C, karotenoidowych przeciwutleniaczy i minerałów. Wśród minerałów mowa o żelazie, wapnie, cynku oraz selenie. Ich właściwości są ściśle związane z lepszą odpornością organizmu, a oprócz tego dobrze oddziałują na stan wątroby, nerek, stawów, wzroku, wpływają na ciśnienie i sprawiają, że człowiek ma mniejsze prawdopodobieństwo zmagania się z nowotworem. To owoc przeznaczony dla ludzi z gorszym samopoczuciem bądź leczących się na depresje. Jest to roślina bardzo zdrowa, ładnie prezentująca się, a przy tym niezwykle łatwa w uprawie.

Numerem dwa są owoce cytryńca chińskiego. Nie każdy słyszał o tej orientalnie brzmiącej roślinie, jednakże owoce są nie tylko pyszne, ale także bardzo zdrowe. Zawierają witaminę C, kwasy organiczne oraz jak wszystkie inne owoce – cukry. To produkt po który należy sięgać w przypadku przemęczenie zarówno fizycznego, jak i psychicznego, dodatkowo chroni wątrobę przed różnymi chorobami, a kiedy człowiek zmaga się z jej schorzeniami, wpływa na jej szybszą regenerację. To owoce, które należy spożywać w przypadku zbyt wysokiego cholesterolu, a jedną z ważniejszych cech jest działanie antynowotworowe. Uprawa tej niezwykłej rośliny jest banalnie prosta, gdyż nie wymaga ona od człowieka wiele. Polski klimat również sprzyja hodowaniu cytryńca chińskiego w zaciszu własnego ogrodu. Spróbujesz?